25.02.2021

Одеській області - 89 років!Оде́ська о́бласть — найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. На півночі та сході межує (за годинниковою стрілкою) з Вінницькою, Кіровоградською та Миколаївською областями, омивається водами Чорного моря, на півдні — з Румунією, на заході — із Молдовою. Одеську область було утворено 27 лютого 1932 року,коли ЦВК СРСР затвердив постанову IV позачергової сесії ВУЦВК від 9 лютого 1932 року про створення на території Української СРР п’яти областей. У 1954 році до її складу увійшла територія колишньої Ізмаїльської області (територія від Дністровського лиману до р. Дунай).

У лютому 1932 року на IV позачерговій сесії Всеукраїнського центрального виконавчого комітету XII скликання, яка відбулася в місті Харкові, було прийнято рішення про утворення на території Української Соціалістичної Радянської Республіки п’яти областей: Харківської, Київської, Дніпропетровської, Вінницької та Одеської.

Одеська область була утворена у складі чотирьох міст, безпосередньо підпорядкованих області (Одеса, Кіровоград, Миколаїв, Херсон) та 46 районів: Анатолівський (Тілігуло-Березанський), Андріїво-Іванівський, Антоно-Кодинцевський (Комінтернівський), Арбузинський, Баштанський, Березівський, Бериславський, Біляївський, Благоївський, Бобринецький, Велико-Висківський, Велико-Олександрівський, Вільшанський, Вознесенський, Голованівський, Голо-Пристанський, Гросулівський, Грушківський, Добровеличківський, Доманівський, Жовтневий, Зельцський, Знам’янський, Калініндорфський, Карл Лібкнехтівський, Каховський, Криво-Озерський, Любашівський, Ново- Архангельський, Ново-Бузький, Ново-Миргородський, Ново-Одеський, Ново-Український, Очаківський, Первомайський, Роздільнянський, Скадовський, Снігурівський, Спартаківський, Троїцький, Устимівський, Фрунзівський (Захар’ївський), Хмелевський, Хорлівський, Цебриківський і Цюрупинський.

Сьогодні область має 7 районів (Болградський, Білгород-Дністровський, Березівський, Ізмаїльський, Роздільнянский, Подільський, Одеський) та 91 територіальну громаду, що є найвищим показником у порівнянні з іншими областями.

Великі цифри - велика відповідальність. Тому ми маємо продовжувати роботу і гідно нести звання однієї з передових областей країни! 

Служба у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації вітає земляків зі святом та щиро зичить витримки, наснаги, здоров'я!