21.04.2021

Патронат в Одеській області

Спільний захід для служб у справах дітей, центрів соціальних служб та патронатних вихователів області провела Лариса СТРИГА, представник організації "Партнерство кожній дитині", автор 148 Постанови КМУ "Деякі питання здійснення патронату над дитиною".

Патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин ст. 252 Сімейного кодексу України
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

 
Під час тригодинного спілкування учасники та запрошені обговорювали важливу тему патронату, розставили акценти та пріоритети розвитку патронату в регіоні. Також обговорювали проблемні питання, які виникали в діючих сім'ях, розглянули кейс, який стосується проблеми з влаштуванням дитини до патронатної родини в Білгород-Дністровському районі.